ДЕНЬ ЯЗЫКОВ НАРОДОВ КАЗАХСТАНА! » КГУ «Школа-лицей города Алтай»
» » ДЕНЬ ЯЗЫКОВ НАРОДОВ КАЗАХСТАНА!

ДЕНЬ ЯЗЫКОВ НАРОДОВ КАЗАХСТАНА!

ҚАЗАҚСТАН ХАЛЫҚТАРЫНЫҢ ТІЛДЕРІ КҮНІ! Бүгін лицейдің 5 "А" сыныбының оқушылары Орталық балалар кітапханасына барып, мерекенің тарихымен танысты. Тарихи тұрғыдан алғанда, ХХ ғасырда Қазақстан миллиондаған қоныс аударушылардың, 100-ден астам ұлт пен ұлыс өкілдерінің туған үйіне айналды. Тәуелсіздік жарияланған сәттен бастап Қазақстан осындай тарихи ерекшелікке сүйене отырып, жаңа мемлекет және жаңа қоғамдық қатынастар құруға тиіс болды. Елде тұрып жатқан барлық этностар арасындағы бейбітшілік пен келісім жағдайында ғана дамуда табысқа қол жеткізуге болады. Мереке Тәуелсіз Қазақстанда 1998 жылы құрылды және қыркүйектің үшінші жексенбісінде аталып өтті. Мереке 2017 жылы көрнекті ағартушы Ахмет Байтұрсыновтың туған күніне орайластырылып ауыстырылды.
:ДЕНЬ ЯЗЫКОВ НАРОДОВ КАЗАХСТАНА! Сегодня юные лицеисты 5 "А" класса посетили Центральную детскую библиотеку, познакомились с историей праздника. Исторически сложилось, что в ХХ веке Казахстан стал родным домом для миллионов переселенцев, представителей более 100 наций и народностей. С момента провозглашения независимости Казахстану предстояло строить новое государство и новые общественные отношения исходя из такой исторической особенности. Достичь успеха в развитии можно было только в условиях мира и согласия между всеми этносами, населяющими страну. Праздник был учрежден в независимом Казахстане в 1998 году и отмечался изначально в третье воскресенье сентября. Перенесли дату празднования в 2017 году, приурочив ее ко дню рождения выдающегося просветителя Ахмета Байтурсынова.

ДЕНЬ ЯЗЫКОВ НАРОДОВ КАЗАХСТАНА!